Νίκη για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου

0
41

Τη νίκη με 22-19 πανηγύρισε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου απέναντι στη Νέα Ιωνία.

Οι φιλοξενούμενοι αν και στο πρώτο μέρος ήταν μπροστά στο σκορ, στο δεύτερο μέρος έχασαν το προβάδισμα γνωρίζοντας τελικά την ήττα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν χέρ-χέρι στο σκορ με την ομάδα της Νέας Ιωνίας να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το υπερ της 10-12.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν το προβάδισμα των δύο τερμάτων μέχρι το 40ο λεπτό της αναμέτρησης. Από εκείνο το σημείο και μετά ο Ποσειδώνας με ένα σερί 6-0 πήρε… κεφάλι στο σκορ. Το τελικό αποτέλεσμα τον βρήκε νικητή με 22-19 βάζοντας ακόμη δύο πόντους στο σακούλι του.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 22-19

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-3, 6-7, 7-9, 9-10, 10-12 (ημχ.) 11-15, 13-15, 18-15, 19-15, 22-19, 22-19

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Κων/νος Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργιος, Αικατερίνης 5, Γκίκας 1, Δημητρόπουλος 1, Κάπης 2, Τυφτικίδης, Σταματίου, Δώδας, Πακακούρας, Γραμματικόπουλος 1, Χατζηκωνσταντίνου 6, Κουτσόπουλος, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 5, Ρουμελιώτης 1.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ (Γιώργος Μπένιας): Τηνιάκος, Μπίλιος 2, Κούτσης 2, Βαλούρδος 5, Κώστας, Λουκιδέλης 5, Γκλαβόπουλος 1, Μπένιας, Συμεωνίδης, Ιατρίδης 1, Οικονόμου 1, Μπίλος 2, Κωνσταντέλαος, Γκούλης, Κουσκουλιάνος, Ξηρός.

Διαιτητές: Καραπάνος-Αβράμης, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 0/1-0/2