Παραιτήθηκε απο τον ΚΑΟΚ ο Νικητόπουλος

0
178

Την παραίτηση του στη διάθεση της διοίκησης την Κορίνθου έθεσε ο Τάσος Νικητόπουλος, ο οποίος μετά την εντός έδρας ήττα από τον Πανερυθραϊκό, η οποία έφερε σε δύσκολη θέση την ομάδα του, εξέφρασε την επιθυμία του να αποχωρήσει.

Ο Έλληνας τεχνικός είχε αντικαταστήσει τον Νίκο Βουρνά τον Φεβρουάριο του 2017 στον πάγκο της Κορίνθου, και πανηγύρισε μαζί της τόσο την άνοδο από την Γ’ Εθνική, αλλά και την περσινή παραμονή, και έτσι μετά από 26 σχεδόν μήνες αναμένεται να αποτελέσει παρελθόν.

Πλέον, οι διοικούντες του ΚΑΟΚ ξεκίνησαν τις πρώτες του επαφές, έχοντας καθοριστικό παιχνίδι την ερχόμενη αγωνιστική (25η) στον Κρόνο με τον Άγιο Δημήτριο.

24η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα :

Παπάγου-Πρωτέας Βούλας 77-58
Δούκας-Πεντέλη 80-70
Πανελευσινιακός-Γλαύκος 53-55
Ένωση Ιλίου-Παγκράτι 83-84 (68-68 κ.αγ.)
Τρίτωνας-Δάφνη Δαφνίου 73-77
ΚΑΟ Κορίνθου-Πανερυθραϊκός 60-66
Οίακας Ναυπλίου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 83-67
Μανδραϊκός-Έσπερος Καλλιθέας 73-63

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 60-66
Τα δεκάλεπτα: 20-19, 33-35, 44-51, 60-66
Διαιτητές : Αναστόπουλος, Κοτσιμπός
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Νιφόρας 4, Γεωργίου 1, Σακελλαράκης 7 (1), Μακρής 22 (2), Θεοδωρίδης 5 (1), Κεφαλάς 12 (2), Περρωτής 5, Δανίκας 2, Πράττης, Κωνσταντίνου 2.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 16, Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 5 (1), Ντουζίδης 14 (2), Κουντούρης, Σκάνδαλος 5 (1), Γιαουρτόγλου 5, Γεωργιάδης 2, Στάθης 11, Αντωνίου 5 (1), Καστανιώτης, Ματζιώρης 3 (1).

Η Βαθμολογία (σε 24 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (19-5) 43
2.Τρίτωνας (18-6) 42
———————————-
3 Οίακας Ναυπλιου (17-7) 41
4.Παγκράτι (16-8) 40
5.Δούκας (15-9) 39
6.Πρωτέας Βούλας (13-11) 37
7.Παπάγου (12-12) 36
8.Μανδραϊκός (11-13) 35
9.Πεντέλη (11-13) 35
10.ΚΑΟ Κορίνθου (10-14) 34
11.Εσπερος Καλλιθέας* (11-12) 34
12.Πανελευσινιακός (9-15) 33
———————————-
13.Πανερυθραϊκός (9-15) 33
14.Γλαύκος* (7-16) 30
15.Ένωση Ιλίου** (7-15) 29
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (5-19) 29

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
**Έχει δυο παιχνίδια λιγότερα

Η επόμενη αγωνιστική (25η, 7/04):

Πρωτέας Βούλας – Δούκας
Πεντέλη – Πανελευσινιακός
Γλαύκος – Ενωση Ιλίου
Δάφνη Δαφνίου – Παγράτι
Πανερυθραϊκός – Παπάγου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΚΑΟ Κορίνθου
Εσπερος Καλλιθέας – Οίακας Ναυπλίου
Τρίτωνας – Μανδραϊκός