Με την 25η αγωνιστική ημέρα συνεχίστηκε σήμερα Σάββατο 30/3/2019, το πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας Κορινθίας.
Η πρωτοπόρος και ήδη πρωταθλήτρια Κόρινθος 2006 νίκησε με 3 – 1 την Ελλάδα Βέλου, σκορ με το οποίο επικράτησαν σε εκτός έδρας αγώνες ο ΑΟ Λουτρακίου , στο Γαλατάκι επί του Σαρωνικού και ο Παννεμεατικός , στο Ξυλόκαστρο επί του Πανκαμαριακού.
Στο Κιάτο ο Πέλοπας επικράτησε με 3 – 0 επί του Ατρομήτου Χιλιομοδίου, την ίδια ώρα που ο Ηρακλής Ξυλοκάστρου επικράτησε με 2- 0 στο Πετρί επί της τοπικής Θύελλας.
Στο Ζευγολατιό ο ΑΟΖ συνέτριψε με 5 – 1 τον ΠΑΣ Κλένιας, ενώ στο «Κώστας Βυζάς» ο Αστέρας Δερβενίου σημείωσε μεγάλη βαθμολογική νίκη, επικρατώντας 2 – 1 επί των Αγίων Θεοδώρων.
Τέλος στα Αθίκια ο Τενεάτης επικράτησε με 2- 0 επί του καταδικασμένου (ελέω ΠΑΣ Κόρινθος) Αγίου Γεωργίου.
Η 25η αγωνιστική
Πανκαμαριακός-Παννεμεατικός 1 – 3
Τενεάτης Αθικίων-Αγ. Γεώργιος 2 – 0
Πέλοπας Κιάτου-Ατρόμητος Χιλιομοδίου 3 – 0
ΑΟ Zευγολατιού-ΠΑΣ Κλένια 5 – 1
Θύελλα Πετρίου-Ηρακλής Ξυλοκάστρου 0 – 2
Σαρωνικός Γαλατακίου-ΑΟ Λουτράκι 1 – 3
Αστέρας Δερβενίου-Αγ. Θεόδωροι 2 – 1
Α.Σ. Κόρινθος 2006-Ελλάς Βέλου 3 – 1
Η βαθμολογία (Σε 25 αγώνες)