Τραγικές στιγμές έζησαν συγγενείς και φίλοι του 81χρονου Σπύρου Μήτσουλα που εντοπίσθηκε νεκρός στην κοίτη του ποταμού Ξεριά το πρωί της Παρασκευής 4 Ιανουαρίου 2019.
Τον άτυχο ηλικιωμένο εντόπισαν μετά από έρευνες τα μέλη της Ελληνικής Ομάδας Διάσωσης που συμμετείχαν στις ερευνες για τον εντοπισμό του από την παραμονή πρωτοχρονιάς που εξαφανίσθηκε.
![](https://2.bp.blogspot.com/-N4FYARsSiYk/XC8ooNVcK9I/AAAAAAAKVoE/KuyxQHCqFIgEPVT1lvqD_c6Q6q35uWkWwCLcBGAs/s640/20190104_111636.jpg)
Ο Σπύρος Μήτσουλας κάτοικος Άργους, έφυγε στις 31 Δεκεμβρίου 2018 περίπου στις 7 το απόγευμα για να πάει στο καφενείο και δεν επέστρεψε σπίτι του.
![](https://2.bp.blogspot.com/-UES6jJssKKc/XC8opo9BkeI/AAAAAAAKVoQ/IbOW-3hd0tc1f21dSu7ePDNlcaeVeDTwgCLcBGAs/s640/20190104_111655.jpg)
Από εκείνη την στιγμή συγγενείς, φίλοι η αστυνομία, η πυροσβεστική ερεύνησαν κάθε πιθανή περιοχή όπου θα μπορούσε να έχει πάει. Στις ερευνες συμμετείχε και κλιμάκιο της ΕΜΑΚ.
![](https://1.bp.blogspot.com/-rzJmMO0oKP0/XC8onz3ku4I/AAAAAAAKVoA/0pHrNHqnD0g_R6VjApmfeNHWPYkLrYbwwCLcBGAs/s640/20190104_110905.jpg)
Την σορό του 81χρονου μετέφεραν από την κοίτη του ποταμού άνδρες της Ε.Ο.Δ και της Πυροσβεστικής.
argolikeseidhseis.gr