Προσπάθησε ο ΚΑΟΚ αλλα νίκησε ο Τρίτωνας!

0
36

Τον Πανερυθραϊκό έπιασε στην τρίτη θέση ο Τρίτωνας, ο οποίος σε ένα κλειστό παιχνίδι κέρδισε τον ΚΑΟ Κορίνθου με 76-69,
με τον Λάζαρο Τασσόπουλο να επανακάμπτει από τον τραυματισμό του, και
με 21 πόντους να οδηγεί την ομάδα του. Η ομάδα του Μιχάλη Μιχελάκου , ο
οποίος δεν είχε στην διάθεση του για ένα ακόμη παιχνίδι τον Καραδολάμη,
πήρε τα ηνία από το ξεκίνημα, με τους Ντιμπ και Καλατζή να οδηγούν από
την περιφέρεια, και τον Θυμνιό να κάνει δεύτερο στη ν σειρά θετικό
παιχνίδι. Για τους φιλοξενούμενους, που πάλεψαν ακόμη ένα εκτός έδρας
παιχνίδι, Κεφαλάς και Σακελλαράκης είχαν πολύ καλή απόδοση.

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής:
Πανελευσινιακός-Ιπποκράτης Κω 81-94
Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Κηφισιά 64-61
Ιωνικός Νικαίας-Πανερυθραϊκός 101-72
Δάφνη Δαφνίου-Πρωτέας Βούλας 69-79
Τρίτων-ΚΑΟΚ 76-69
Κορωπί-Παγκράτι 77-73
Διαγόρας Δρυοπιδέων-Ηράκλειο 86-73
ΕΦΑΟΖ-ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος 76-68

 ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 76-69
Δεκάλεπτα :  16-12, 36-35, 57-50, 76-69
Διαιτητές :  Καρπάνος-Μαγκαφάς
Τρίτωνας (Μιχελάκος – Ανδρεαδάκης) :
Ευστρατίου, Κούτουλας 3 (1), Φράγκος, Καλατζής 13 (3), Ζαχαρίας,
Μπαρτζώκας, Ντίμπ 18 (1), Θυμνιός 14, Δαμιανάκος , Γκαβανόπουλος 3 (1) ,
Κουκουνιάς 4, Τασσόπουλος 21.
Κόρινθος (Νικητόπουλος – Διαμαντίδης) :
Πράττης 7 (1), Σταυριαννόπουλος, Σακελλαράκης 19, Μακρής 4 (1),
Κατσαμάκης 8 (2), Κεφαλάς 20 (2), Δανηίλ, Γεωργούλης 2, Αντωνόπουλος,
Σκορδάς 2, Γιανναλέτσος 7.

Βαθμολογία (σε 16 αγώνες):
1. Ιωνικός Νικαίας 31 (15-1)
2. Ιπποκράτης Κω 29 (11-5)
——————————————–
3. Διαγόρας Δρυοπιδέων 29 (11-5)
4. Πανερυθραϊκός 26 (10-6)
5. Τρίτων 26 (10-6)
6. Ηράκλειο 24 (8-8)
7. ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος 24 (8-8)
8. Πρωτέας Βούλας 24 (8-8)
9. ΕΦΑΟΖ 23 (7-9)
10. ΚΑΟ Κορίνθου 23 (7-9)
12. Παγκράτι 22 (6-10)
11. Νέα Κηφισιά 22 (6-10)
——————————————–
12. Πανελευσινιακός 22 (6-10)
13. Κορωπί 22 (6-10)
15. Δάφνη Δαφνίου 21 (5-11)
16. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 20 (4-12)
Επόμενη αγωνιστική (17η, 11/2):
Ιπποκράτης Κω – Ικαρος Ν. Σμύρνης
Ν. Κηφισιά – Ιωνικός Νικαίας
Πανερυθραϊκός – Δάφνη Δαφνίου
Πρωτέας Βούλας – Τρίτων
ΚΑΟΚ – Κορωπί
Παγκράτι – Διαγόρας Δρυοπιδέων
Ηράκλειο – ΕΦΑΟΖ
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος– Πανελευσινιακός