Δυνατά παιχνίδια στην Α’ Κορινθίας-Τα αποτελέσματα

0
69

Πολύ ενδιαφέροντα παιχνίδια έγιναν σήμερα στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας Κορινθίας, ιδιαίτερα στην μέση της βαθμολογίας.
Η πρωτοπόρος Κόρινθος ’06, καθάρισε στο πρώτο μόλις ημίχρονο τον  αγώνα με την Δάφνη Εξαμιλίων και επιβλήθηκε με 4-0.
Στον Συνοικισμό ο ΠΑΣ Κόρινθος εύκολα κέρδισε τον ουραγό Πανσολυγιακό με το ευρύ 5-0 μία εβδομάδα μετά το μεγάλο ντέρμπι.
Ευρεία νίκη πέτυχε ο Ισθμιακός στο «Γιάννης Στέφας» απέναντι απο το Σπαθοβούνι που παρουσιάζεται αδύναμο εκτός έδρας.
Στο Δερβένι επέστρεψαν τα χαμόγελα και ο Αστέρας, νίκησε με 2-0 τον φιλόδοξο Αγιο Γεώργιο ένα αποτέλεσμα που έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους.
Μεγάλο παιχνίδι έγινε στο Ξυλόκαστρο με την Νεμέα να παίρνει προβάδισμα στο σκόρ αλλά να ισοφαρίζεται απο τον Ηρακλή και το τελικό αποτέλεσμα έμεινε στο 1-1.
Στον Ασσο οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγύρισαν την νίκη με 1-0 απέναντι στο πολύ μαχητικό Πετρί και πήραν ανάσα.
Ενα πολύ δυνατό παιχνίδι στο Βέλο με την Ελλάδα και το Καμάρι να μένουν στο 0-0, παρά την προσπάθεια που έκαναν και οι δύο ομάδες να βάλουν γκολ.
Τέλος στα Αθίκια εύκολα ο Τενεάτης νίκησε με 3-0 τον Ηρακλή Λεχαίου και ξέφυγε απο την επικίνδυνα ψυχολογικά ζώνη

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ισθμιακός                     4 : 0        ΑΟ Σπαθοβουνίου
Αστέρας Δερβενίου     2 : 0        Αγ. Γεώργιος
Ηρακλής Ξυλοκ.          1 : 1        Παννεμεατικός
Ολυμπιακός Άσσου     1 : 0        Θύελλα Πετρίου
ΠΑΣ Κόρινθος            5 : 0        Πανσολυγειακός
Ελλάς Βέλου               0 : 0        Πανκαμαριακός
Α.Σ. Κόρινθος 2006    4 : 0        Δάφνη Εξαμιλίων
Τενεάτης Αθικίων       3 : 0        Ηρακλής Λεχαίου


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 11 ΑΓΩΝΕΣ
1         Α.Σ. Κόρινθος 2006     11     33   
2         ΠΑΣ Κόρινθος             11     30   
3         Αγ. Γεώργιος                11     20   
4         Παννεμεατικός             11     17   
5         Πανκαμαριακός           11     17   
6         Ηρακλής Ξυλοκ.          11     17   
7         Θύελλα Πετρίου          11     15   
8         Ισθμιακός                     11     15   
9         Τενεάτης Αθικίων        11     13   
10        Ελλάς Βέλου               11     12   
11        Ηρακλής Λεχαίου       11     11   
12        Ολυμπιακός Άσσου    11     10   
13        Αστέρας Δερβενίου    11     8   
14        ΑΟ Σπαθοβουνίου      11     8   
15        Δάφνη Εξαμιλίων       11     8   
16        Πανσολυγειακός         11     3