Eχασε στο τέλος απο τον Λεωνίδα ο Ποσειδώνας

0
15

Άλλους δυο βαθμούς πρόσθεσε στην φετινή του συγκομιδή ο Λεωνίδας.
Το Σάββατο επικράτησε με 28-24 του Ποσειδώνα Λουτρακίου,σε ένα ματς που κρίθηκε στο τέλος.

Αγωνιστικά, το ματς ήταν ντέρμπι.
Ο Ποσειδώνας  ξεκίνησε εντυπωσιακά το ματς  οπού στο 12΄ προηγούνταν  2-7.
Στη συνεχεία  ο Λεωνίδας  με ακμή του δόρατος το Μακρυγιάννη ροκάνισε την διαφορά κλείνοντας το ημίχρονο 13-14 .
Στο 2οημίχρονο οι δυο ομάδες πορεύτηκαν γκολ – γκολ  και πέντε λεπτά πριν το τέλος ήταν ισόπαλες.
Στο τελευταίο πεντάλεπτο, ο Λεωνίδας δεν επέτρεψαν τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν, σημείωσε τέσσερα γκολ και έφτασε στη νίκη 28-24.

Σε δήλωσή του ο προπονητής των νικητών σχολίασε:
“Όπως περιμέναμε έτσι κύλησε το παιχνίδι σήμερα πάθος δύναμη δυνατές μονομαχίες ένα πραγματικό ντέρμπι, στις λεπτομέρειες ήμασταν ποιο τυχεροί και αποτελεσματική.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 28-24