Στην Θεσσαλονίκη τα κορίτσια του ΑΣΠ Κόρινθος!

0
34

Σε τρεις δοσεις θα ολοκληρωθεί η 5η αγωνιστική του Α1 υποομίλου της Α2
γυναικών. Το Σάββατο θα πάιξουν για την πρώτη τετράδα η Πετρούπολη με
τις Αμαζόνες, η ΕΑ Πατρών με τον Μεσσηνιακό και την Τετάρτη ο πρωτοπόρος
Ηρακλής Κηφισιάς θα υποδεχτεί τον Μεσσαρά.

Στον Α2 υποόμιλο που έχουμε την 9η αγωνιστική  ο πρωτοπόρος και
αήττητος Πορφύρας με 7 σερί νίκες δοκιμάζεται την Κυριακή στην έδρα του
μαχητικού  Αιγάλεω, ο δεύτερος επίσης αήττητος Ηλυσιακός υποδέχεται τον
Αστέρα Αγ. Δημητρίου ενω το Σάββατο ο τρίτος Πανιώνιος μετά το ρεπό,
αντιμετωπίζει στην έδρα του την Αγία Παρασκευή. Σπουδαίο παιχνίδι και
στην Ηλιούπολη όπου ο νεοφώτιστος ΑΣ, αντιμετωπίζει τον τέταρτο ΖΑΟΝ που
στοχεύει στην τρίτη του νίκη και την είσοδο του στην πρώτη τριάδα.

Στον Β1 υποόμιλο και στην 5η αγωνιστική η πρωτοπόρος Λαμία
αντιμετωπίζει στο Αγρίνιο τον ουραγό Ιωνικό ενω η δεύτερη Κόρινθος
παίζει στη Θεσσαλονίκη με τον ΕΟΣ. Τέλος στον Β2 υποόμιλο ο δεύτερος
Βότσης έχει πολύ δύσκολη αποστολή στην καυτή έδρα της νεοφώτιστης Βύσσας
και η πρωτοπόρος Νέα Γενεά  υποδέχεται τον Λαγκαδά.

Α2 Γυναικών – Α’ όμιλος – 1ος υποόμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

Ν. Παξιμαδάς 18.00: ΓΣ Πετρούπολης – ΑΟΝ Αμαζόνες, Διαιτητές: Σακελλάρης, Καπάνταης
Βριλησσίων 19.45: ΦΟ Βριλησσίων – ΓΣ Χαλανδρίου, Διαιτητές: Παγκοζίδης, Παπαχατζής

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου
ΕΑΠ 18.00: ΕΑ Πατρών – ΓΣ Μεσσηνιακός, Διαιτητές: Πετούσης – Λιναρδάτος

Τετάρτη 7 Δεκεμβρίου

Μ. Μερκούρη 16.00: ΟΠ Ρεθύμνου – ΑΣΠ Ίωνες, Διαιτητές: Κανακάκης, Αγγελίδης
Ζηρίνειο 17.00: ΓΣΚ Ηρακλής – ΓΑΣ Μεσσαράς, Διαιτητές: Οικονόμου Μ, Διαμάντης

Α2 Γυναικών – Α’ όμιλος – 2ος υποόμιλος
9η αγωνιστική
Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

Α’ Ηλιούπολης 17.30: ΑΣ Ηλιούπολης – ΖΑΟΝ, Διαιτητές: Σταρίδας, Μαριδάκης
Κάντζας 18.00: ΑΟ Παλλήνη – ΑΣΣ Αναγέννηση, Διαιτητές: Γεωργάκη, Παπαδογιάννης
Ν. Σμύρνης 19.00: ΓΣ Πανιώνιος – ΑΕ Αγίας Παρασκευής, Διαιτητές: Πρέντζας, Δαλέκου

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

Στ. Βενέτης 17.00: ΑΟ Αιγάλεω – ΑΟΦ Πορφύρας, Διαιτητές: Τριανταφυλλόπουλος, Μόσιαλος
Ιλισσίων 19.00: ΑΟ Ηλυσιακός – ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου, Διαιτητές: Λιδωρικιώτη, Ράντσιου

Ρεπό ο ΡΣΦΠ Τελχινίς

Α2 Γυναικών – Β’ όμιλος – 1ος υποόμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

ΔΑΚ Κούσης 18.00: Ιωνικός Αγρινίου – ΑΟ Λαμίας 2013, Διαιτητές: Φλούδας, Πιταροκοίλης
ΕΑΚ Νεάπολης 19.00: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – ΑΣ Ασκληπιός, Διαιτητές: Κατσιούλης, Αντωνούλης
ΔΑΚ Χαλάστρας 20.00: ΑΣ Καμπανιακός – ΕΑ Λάρισας, Διαιτητές: Μπουκουβάλα, Κουκουμάκας

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

ΕΑΚ Θεσ/νίκης 18.00: ΕΟ Σταυρούπολης – ΑΣΠ Κόρινθος, Διαιτητές: Κύρκος, Γεωργιάδου
ΠΕΑΚ Ιωαννίων 18.00: ΑΣ Γιάννενα – ΑΣΠ Απόλλων, Διαιτητές: Παπαγεωργίου Ν., Μπαλτζώης