2 στα 2 στην έδρα του ο ΚΑΟΚ

0
25

Το «απόλυτο» έχει ως ώρας στην έδρα του ο ΚΑΟ Κορίνθου! Το απόγευμα της Κυριακής αντιμετώπισε την Ένωση Ιλίου στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β Εθνικής κατηγορίας και κράτησε την έδρα του «αλώβητη» έχοντας στο πλευρό του για ακόμα μια φορά έναν συγκλονιστικό φίλαθλο κόσμο.

Ο ΚΑΟΚ εμφανίστηκε στο γήπεδο σχεδόν πλήρης δυνάμεων. Ο Γιάννης Καπώνης παραμένει σε στάδιο αποθεραπείας ενώ με πυρετό απουσίασαν οι μικροί Θοδωρής Ντορμπάρης και Νίκος Στάμου . Στον πάγκο και ο Νίκος Λιακόπουλος ο οποίος περιμένει την απόφαση του ΑΣΕΑΔ προκειμένου να μπορέσει να αγωνιστεί με τα χρώματα της ομάδας.

Πρώτο επίσημο ματς το χθεσινό και για τον βοηθό Προπονητή Μανώλη Ιμπραημάκη.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε σε γρήγορους ρυθμούς, με την Κόρινθο να φτάνει εύκολα στο καλάθι και να χτίζει μια διαφορά 18 πόντων. Στο δε πρώτο δεκάλεπτο κατόρθωσε να κρατήσει την αντίπαλο κάτω των 10 πόντων, το δεκάλεπτο έληξε με σκορ 22-9. Οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 42-25.

Στην ανάπαυλα η Ένωση κατόρθωσε να αντεπιτεθεί και να ολοκληρώσει το ματς με διαφορά στο καλάθι, 72-69 το τελικό σκορ.

Η ομάδα της Κορίνθου με 3 νίκες και μια ήττα ως ώρας βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 7 βαθμούς, όσους έχουν ΦΕΑ και Παπάγος, η κατάταξη ωστόσο προκύπτει από την διαφορά πόντων άμυνας – επίθεσης.

Ο επόμενος αγώνας της ομάδας είναι στον Έσπερο Καλλιθέας την Κυριακή 14 Νοεμβρίου 2021.