Σόκαρε την Κόρινθο ΄06 η Θύελλα Ραφήνας 0-1

0
55

Οι γηπεδούχοι δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα αφού τα συνεχόμενα λάθη και μάλιστα πολλά από αυτά αβίαστα, χωρίς ρυθμό και με κακές επιλογές στη τελική προσπάθεια, έδωσαν την ευκαιρία στους παίκτες του Μεσολογγη, να αναθαρρήσουν και κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και να πατάνε πιο σίγουροι στον αγωνιστικό χώρο, με συχνές επισκέψεις στην εστία του Μάνου.

Οι παίκτες του Πάτρα ναι μεν είχαν τις ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσαν να παραβιάσουν την εστία του Πάντου, με τα περισσότερα σουτ να καταλήγουν άουτ.

Μέτριο το πρώτο ημίχρονο, αλλά με φάσεις το δεύτερο! Πιο συγκεκριμένα, το δίλεπτο 56′ με 58′ έκρινε το αποτέλεσμα του αγώνα, αφού ο Ράπτης στο 56′ ανατράπηκε από τον Σουλτανίδη και ο διαιτητής της αναμέτρησης, κ. Νικολάου καταλόγισε το πέναλτι! Το εκτέλεσε ο παθών, αλλά ο Παντος απέκρουσε!

Στην αντεπίθεση, ο Μπουντάκης πήρε τη μπάλα από δεξιά στο ύψος του κέντρου και με δυνατό διαγώνιο σουτ έγραψε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους που έμελλε να είναι το τελικό σκορ!

Άκαρπες οι προσπάθειες των γηπεδούχων να φτάσουν στην ισοφάριση αφού ήταν άστοχοι, αλλά και η καλή αμυντική τακτική των φιλοξενούμενων δεν κατάφεραν να πάρουν έστω και τον βαθμό της ισοπαλίας.

Το ζητούμενο είναι να μην απογοητευτούν από αυτό το άτυχο αποτέλεσμα στην ομάδα της Κορίνθου ’06 και να κοιτάξουν μπροστά, αρκεί στο ματς της ερχόμενης Κυριακής (εντός έδρας με τον Παλληνιακο) να μην επαναληφθεί αυτό που συνέβη με τη Θύελλα Ραφήνας…

Κόρινθος ’06 (Πάτρας): Μάνος, Κωστόπουλος, Φίλης, Ντερτιλής, Δημητρίου (59′ Κουϊμελής), Τσιριγώτης, Γεωργίου (77′ Παπανικολάου), Αγγελόπουλος, Μαγγίνας (82′ Τσατσοπουλος), Κατσούκης,
Ράπτης.

Θύελλα Ραφήνας (Μεσολόγγης): Πάντος, Άραπης, Παπαδόπουλος, Ντόσκας, Σχίζας, Γεραγωτέλης, Χαρακτίδης (87′ Sadikou), Σουλτανίδης (90′ Τσάκωνας), Δημητρίου, Μπουτάκης (83′ Ζέκιο), Κανελλόπουλος (71′ Ματσαδές).

Πηγή: korinthosnews