Εχασε 3-0 απο την Ν.Βότσης ο ΑΣΠ Κόρινθος

0
49
Μεγάλη βαθμολογική ανάσα για τον Ναύαρχο Βότση μετά την νίκη του με 3-0 επί της ομάδας της Κορίνθου για την 8η αγωνιστική της Πρι Λιγκ.

Ο Ν. Βότσης κέρδισε εύκολα τα δύο πρώτα σετ 25-15 και 25-18. Στο 3ο σετ οι ομάδες συμβάδιζαν μέχρι το 11-11 έπειτα ο Ν Βότσης απέκτησε διαφορά 2-3 πόντων αλλά η Κόρινθος τον έφτασε και τον πέρασε με 20-22, τότε με σερί 4-0 έγινε το 24-22, αλλά με αντεπίθεση η φιλοξενούμενη έκανε σερί 0-3 και το σκορ έγινε 24-25, απάντησε ο Ν Βότσης με δικό του σερί 3-0 και έληξε το σετ και ο αγώνας 27-25. Με τη νίκη αυτή ο Ναύαρχος ανέβηκε στην 9η θέση μαζί με Βριλήσσια και Μακεδόνες.

Τα σετ: 3-0 (25-20, 25-18, 27-25)

Ναύαρχος Βότσης: (Μαρία Δεληγιάννη) Κυριακίδου Πολ., Αντύπα Στ., Λάππα Αν., Μπάγγου Ελσ., Παπαδοπούλου Γ. (L), Ιωαννίδου Φλ. (L), Τσιούκαρη Γεω., Ζωϊδου Ελπ., Γαϊτανίδου Φυλ., Σακαράκη Ιφ.

Κόρινθος: ( Δημ. Ανδρεόπουλος) Γιώτα Αφρ., Δέδε Γεω., Αλατζάκη Κων., Βακάλογλου Ειρ., Ελευθερίου Αικ., Μαργαρίτη Μαρ.(L), Παναγοπούλου Ναν., Μιχάλα Μαρ., Αποστολάκη Σοφ., Πατουχέα Ελσ