Ανετη νίκη για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου

0
22

Εύκολη νίκη πήρε το Λουτράκι από το Καματερό, για τη 16η αγωνιστική στο νότιο όμιλο της Α2 ανδρών.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά στο γήπεδο και επέβαλαν από την αρχή τον ρυθμό τους, μένοντας εύκολα μπροστά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 17-6. Τα πράγματα δεν άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο αν και η ομάδα του Καματερού κατάφερε να μειώσει τη διαφορά. Τελικά το Λουτράκι πήρε τη νίκη με το τελικό 29-19.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 29-19

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 6-2, 9-2, 10-4, 14-6, 17-6 (ημχ) 19-10, 19-12, 21-15, 24-17, 26-18, 29-19

ΑΟ Ποσειδώνας Λουτρακίου (Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργιος, Αικατερίνης 4, Γκίκας, Δημητρόπουλος 6, Καλης 1, Τυφτικίδης, Καραβας, Χαραλαμπάκης 1, Μουρελάτος 1, Γραμματικόπουλος 3, Χατζηκωνσταντίνου 3, Παλαιολόγος 1, Βασιλειάδης 7, Ρουμελιώτης 2.

ΓΑΣ Καματερού: Σαραντόπουλος, Γιαμπουράνης 5, Μάγκος 1, Κοβάνης 1, Πιτερος 1, Παπαδόπουλος, Σιμισακάκης, Κολιούλης 8, Παναγόπουλος, Τσοπανίδης 1, Αργυριάδης 2, Ψαριώτης.

Διαιτητές: Καραπάνος – Αβράμης. Δίλεπτα: 5-1. Πέναλτι: 1/1 – 5/7.