Μία σπουδαία νίκη για τον ΚΑΟΚ στην Κόρινθο

0
24

Μία σπουδαία εντός έδρας νίκη πανηγύρισε ο ΚΑΟ Κορίνθου, ο οποίος επικράτησε του Πανελευσινιακού με 68-58. Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι, με τους γηπεδούχους τελικά να πανηγυρίζουν στο τέλος του ματς.

Ο απίστευτος Παππάγου επιβεβαίωσε ότι είναι σε εξαιρετική κατάσταση και με μυθική εμφάνιση “διέλυσε” τον Δούκα με 93-66. Οι γηπεδούχοι από το πρώτο δεκάλεπτο πήραν διψήφιο προβάδισμα (26-16) και δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα μέχρι το τέλος.

Η Πεντέλη συνέχισε το νικηφόρο σερί της, καθώς πέρασε και από την Καλλιθέα. Οι φιλοξενούμενοι νίκησαν τον Έσπερο με 64-55 και τον έπιασαν στον βαθμολογικό πίνακα. Σε όλο τον αγώνα η Πεντέλη είχε το προβάδισμα στο σκορ και κατάφερε να κρατήσει μέχρι το τέλος τα ηνία.

Oίακας Ναυπλίου δυσκολεύτηκε κόντρα στην Ένωση Ιλίου, αλλά τελικά κατάφερε να πάρει τη νίκη με 71-66. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν κοντά στο σκορ μέχρι και την τελευταία περίοδο, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν τις λύσεις και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.