Επεσε μαχόμενος ο ΚΑΟΚ και απειλείται…!

0
53
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ο Ντίνος Δενδρινός το είχε ξανακάνει, και με πολύ δυσκολότερες συνθήκες, και δεν δίστασε να το πράξει για μια ακόμη φορά, χαρίζοντας την πολύ δύσκολη νίκη στον Δούκα με 67-65 επί του μαχητικού ΚΑΟ Κορίνθου, δίνοντας το δικαίωμα στην ομάδα του να μένει κοντά στο κυνήγι της ανόδου. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι, και έτσι έκλεισαν το δεκάλεπτο στο 14-19, με τους γηπεδούχους να τρέχουν ένα επιμέρους σκορ 13-2, και με βολές του Παππά να φτάνει στο 27-21 στο 17′, με τον Μποχωρίδη να κλείνει το ημίχρονο στο 33-24.

Το συγκρότημα του Τάσου Νικητόπουλου ισοφάρισε σε 43-43, με τον Δούκα να ξεφεύγει με +8 (52-44) στο 30′, με το παιχνίδι να εξελίσσεται σε ντέρμπι στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο ΚΑΟΚ στο 1’15” με τρίποντο προσπέρασε με 62-63, για να οδηγηθεί το παιχνίδι στην τελευταία φάση με 65-65, όταν ο Δενδρινός με μακρινό δίποντο χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Η ομάδα της Πελοποννήσου από την πλευρά της συνεχίζει να βρίσκεται σε δύσκολη θέση, έχοντας μπροστά της ένα παιχνίδι τελικό με τον Πανελευσινιακό.

Διαιτητές : Δολγύρας-Χριστινάκης
Δούκας (Χούμπαυλης) :  Παππάς 9, Δενδρινός 8 (1), Μποχωρίδης 19 (4), Βουγιούκας 8, Ξύδης 2, Τσιτσιγιάννης 7, Πετς. Λάκκας 2, Μήτσιαλος, Αποστολίδης 12, Γκίνης, Σακελλαρίου.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 10 (2), Σακελλαράκης 13, Μακρής 15 (3), Θεοδωρίδης 3 (1), Κεφαλάς 9 (1), Περρωτής 6, Μπαλλής, Τασσιόπουλος 2, Κωνστνατίνου 7 (2).