Εχασε απο τον πρωτοπόρο ο ΚΑΟΚ στο κλειστό!

0
0

Χωρίς απώλειες για τους πέντε πρωτοπόρους ξεκίνησε το 2019, με τις συγκεκριμένες ομάδες να ξεχωρίζουν, και να δείχνουν πως θα δώσουν την δική τους μάχη για την δυάδα ανόδου.

Στην Κόρινθο, ο Τρίτων κατάφερε να ρίξει τον ρυθμό, και σε ένα νευρικό παιχνίδι να κερδίσει με 56-50, ενώ στις νίκες επέστρεψε και η Δάφνη Δαφνίου που πέρασε από τον «Αποθήκη», επικρατώντας του Γλαύκου. Στο Ναύπλιο ο Οίακας έστησα το δικό του πάρτι απέναντι στον Μανδραϊκό, με το 90-69 να μιλάει από μόνο του, ενώ στο Μετς, το Παγκράτι των πολλών τραυματιών βρήκε το αντίδοτο στα τρίποντα της Πεντέλης, και επικράτησε με 84-81, χάρη σε δυο σουτ των Ροδοστόγλου και Φωτίου. Άνετη νίκη για τον Δούκα στο Δαΐς απέναντι στον γεμάτο ελλείψεις Κρόνο με 72-49.

Β’ Εθνική (Νότος)
12η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Ένωση Ιλίου-Πρωτέας Βούλας 77-90
Παγκράτι-Πεντέλη 84-81
Γλαύκος-Δάφνη Δαφνίου 71-78
Πανελευσινιακός-Πανερυθραϊκός 84-75
Δούκας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 72-49
Παπάγου-Έσπερος Καλλιθέας 90-69
ΚΑΟ Κορίνθου-Τρίτων 50-56
Οίακας Ναυπλίου-Μανδραϊκός 90-69

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΤΡΙΤΩΝ 50-56
Δεκάλεπτα : 18-13, 31-25, 36-38, 50-56
Διαιτητές : Δημόπουλος-Ασλανίδης
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 4, Γεωργίου 3 (1), Μακρής 8, Θεοδωρίδης 7 (2), Κεφαλάς 11 (3), Περρωτής 3, Πράττης, Κωνσταντίνου 3 (1), Τασσιόπουλος 3 (1), Σκελλαράκης, Δανίκας 8.
Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Τσούτσος 3 (1), Ψαρόπουλος 10, Καλατζής 7, Ντιμπ 9 (1), Νικολακόπουλος, Μαλτέσιος 19, Κουκουνιάς 2, Βερτούδος 6.

Η Βαθμολογία (σε 12 αγώνες) :

1.Τρίτωνας (9-3) 21
2.Δάφνη Δαφνίου (9-3) 21
—————————————–
3.Οίακας Ναυπλίου (9-3) 21
4.Παγκράτι (8-4) 20
5.Δούκας (8-4) 20
6.Πρωτέας Βούλας (7-5) 19
7.Πανελευσινιακός (6-6) 18
8.ΚΑΟ Κορίνθου (6-6) 18
9.Έσπερος Καλλιθέας (6-6) 18
10.Πεντέλη (5-7) 17
11.Γλαύκος (5-7) 17
12.Παπάγου (5-7) 17
—————————————–
13.Πανερυθραϊκός (4-8) 16
14.Μανδραϊκός (4-8) 16
15.Ένωση Ιλίου (3-9) 15
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (2-10) 14

Επόμενη αγωνιστική (13η, 13/1):

Πρωτέας Βούλας – Παγκράτι
Πεντέλη – Γλαύκος
Δάφνη Δαφνίου – Οίακας Ναυπλίου
Πανερυθραϊκός – Ενωση Ιλίου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πανελευσινιακός
ΠΟΚ Εσπερος – Δούκας
Τρίτων – Παπάγου
Μανδραϊκός – ΚΑΟΚ