Πέρασε και απο την Νεμέα η Κόρινθος ’06 και προχωρά…!

0
360

Μέχρι τώρα είναι το πλέον ήσυχο πρωτάθλημα των τελευταίων χρόνων της Α’ κατηγορίας Κορινθίας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι αν και βρισκόμαστε στη 8 αγωνιστική και έχουν γίνει συνολικά 64 παιχνίδια δεν έχει σημειωθεί το παραμικρό επεισόδιο και δεν έχει ακόμα υπάρξει καταγγελία ή παράπονα για την διαιτησία.

Η Κόρινθος ’06, πέρασε νικηφόρα απο το πολύ κακό γήπεδο της Νεμέας, κάνοντας μία επαγγελματική νίκη επί του Παννεμεατικού, που προσπαθεί αλλά δεν μπορεί να βρεί τα πατήματα του, εντός και εκτός.

Η ομάδα του Τάσου Πέρρα νίκησε με 2-1 και παρέμεινε πρώτη και αήττητη, κάνοντας το απόλυτο.

Η ομάδα του Παντελή Κολλιάκου, δεν το βάζει κάτω και ακολουθεί τους πρωτοπόρους, παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και παίρνει τα αποτελέσματα που θέλει. Σήμερα νίκησε μέσα στο Ζευγολατιό, το Καμάρι με 1-0 και έμεινε στην δεύτερη θέση.

Ο ΑΟ Λουτρακίου, έπρεπε να κερδίσει τον Πέλοπα μέσα στο Λουτράκι για να παρεμείνει ζωναντός στο κυνήγι της ανόδου και το κατάφερε δύσκολα με 2-1 επί του Πέλοπα Κιάτου, που πλέον έχασε και άλλο έδαφος, μένοντας 8 βαθμούς πίσω απο την κορυφή.

Ο Ηρακλής Ξυλοκάστρου, αρχίζει να δείχνει στο γήπεδο την δουλειά που κάνει ο Αλέξης Αλεξανδρής και με εύκολο τρόπο νίκησε την Ελλάδα Βέλου, η οποία δείχνει ευάλωτη μακριά απο το γήπεδο της με 3-1.

Απρόσμενη ήττα για τον Αγιο Γεώργιο μέσα στο στάδιο της Κορίνθου απο την Θύελλα Πετρίου με 1-2.

Στα Αθίκια Τενεάτης και Αστέρας Δερβανίου ήρθαν ισόπαλοι με 1-1, όπως και στην Κλένια ο τοπικός ΠΑΣ παραχώρησε ισοπαλία στον Σαρωνικό Γαλατακίου με 2-2 και οι ισοπαλίες ολοκληρώθηκαν στην συνάντηση Αγίων Θεοδώρων και Ατρομήτου Χιλιομοδίου με 2-2.

Αναλυτικά οι αγώνες και η βαθμολογία της Α’ κατηγορίας Κορινθίας

Η επόμενη αγωνιστική

24/11/18, 15:00 Στάδιο Κιάτου Πέλοπας Κιάτου – : – Ελλάς Βέλου
24/11/18, 15:00 Ξυλοκάστρου Πανκαμαριακός – : – Αγ. Γεώργιος
24/11/18, 15:00 Πετρίου Θύελλα Πετρίου – : – Παννεμεατικός
24/11/18, 15:00 Κώστας Βυζάς Αστέρας Δερβενίου – : – ΠΑΣ Κλένια
24/11/18, 15:00 ΔΑΚ Κορίνθου Α.Σ. Κόρινθος 2006 – : – Ηρακλής Ξυλοκάστρου
24/11/18, 15:00 Χιλιομοδίου Ατρόμητος Χιλιομοδίου – : – ΑΟ Λουτράκι
24/11/18, 15:00 Γαλατακίου Σαρωνικός Γαλατακίου – : – Αγ. Θεόδωροι
24/11/18, 15:00 Ζευγολατιού ΑΟ Zευγολατιού – : – Τενεάτης Αθικίων