Διπλό για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου

0
13

O Ποσειδώνας Λουτρακίου επικράτησε επί του Παπασιδέρη Κορωπίου σε ένα εκτός έδρας παιχνίδι, με 19-30.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν μεγάλη διαφορά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (8-14).

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πλησιάσουν αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν και πάλι τη διαφορά των 8 γκολ στο 50 (15-23) και στο 55 (18-24).  Το τελικό αποτέλεσμα βρήκε νικητή τον Ποσειδώνα Λουτρακίου με 19-30 βάζοντας ακόμη δύο πόντους στη βαθμολογία του.

Παπασιδέρης Κορωπίου – Ποσειδώνας Λουτρακίου 19-30

Παπασιδέρης Κορωπίου (Janca): Γκίκας , Σουρλαντζής Ι. , Σουρλαντζής Δ. 5, Janca 6, Βλάχος 3, Παύλου 1, Φακινός, Βυθούλκας 3, Μπότσαρης, Λαμπαρδάκης, Δεληκούρας Β, Δεληκούρας Δ 1, Καββαλος, Παπασπύρου, Σκευής.

Ποσειδώνας Λουτρακίου (Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργιος, Αικατερίνης 6, Γκίκας 1, Δημητρόπουλος 5, Καπής, Τιφτικίδης, Καραβάς, Σταματίου 1, Χαραλαμπάκης, Δώδας, , Γραμματικόπουλος 1, Χατζηκωνσταντίνου 6, Κουτσόπουλος, Παλαιολόγος 1, Βασιλειάδης 7, Ρουμελιώτης 5.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης, Γιαβρουτας, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 1/1-7/7