Τέλος η Γ΄Εθνική για τον ΑΟ Ζευγολατιού…!

0
21

Αδοξα φαίνεται να τελειώνει η χρονιά για τον ΑΟ Ζευγολατιού στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
Η Προοδευτική όλα δείχνουν ότι έβαλε τους τίτλους του τέλους στην ομάδα μας με το εντυπωσιακό 0-5 που πέτυχε σήμερα.
Ασταμάτητη και πρωταθλήτρια χειμώνα η Προοδευτική. Οι «βυσσινί», πέρασαν κι από το Ζευγολατιό, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 5-0 και μία αγωνιστική πριν το τέλος (την επόμενη αγωνιστική έχουν ρεπό) του πρώτου γύρου… στέφθηκαν πρωταθλητές χειμώνα.

Το μεσημέρι ήταν άνετο για τους Κορυδαλλιώτες κόντρα στην πιο αδύναμη ομάδα του ομίλου και μόλις στο 14′ κατάφεραν να προηγηθούν με κεφαλιά του Μπέλερι.
Το 0-2, έγινε στο 42′ μετά από σουτ του Πέππα, με αυτό το σκορ να είναι κι εκείνο του πρώτου ημιχρόνου.

Η επανάληψη άρχισε με γκολ για την Προοδευτική, που είχε στο πλάι της 200 φίλους της ομάδας. Συγκεκριμένα, στο 46′ ο Βλάχος με σουτ έκανε το 0-3. Τρία λεπτά αργότερα, ήρθε το 0-4 από τον Κουϊρουκίδη και στο 67′, ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 0-5.
Μετά κι από αυτή τη νίκη, η Προοδευτική ανέβηκε στους 23 βαθμούς και με τόσους θα κλείσει τον πρώτο γύρο. Μάλιστα, μετά τη νίκη του Κερατσινίου επί του Εθνικού, αύξησε την διαφορά στους 6 βαθμούς και την επόμενη αγωνιστική κάνει το ρεπό της άνετη και πρώτη.