Πικρή ήττα για τον ΚΑΟΚ στο κατάμεστο κλειστό!

0
46

Ο Ιωνικός Νικαίας πάτησε το “γκάζι” στο τρίτο δεκάλεπτο και ξεκίνησε με το δεξί την σεζόν στην Β’ Εθνική, κερδίζοντας 86-75 τον Πανερυθραϊκό εκτός έδρας!
Οι γηπεδούχοι έμειναν κοντά για είκοσι λεπτά όμως η ομάδα του Μάριου Γούναρη ξέφυγε με 50-69 στο 30′, κλειδώνοντας σε μεγάλο βαθμό την νίκη, όπως και έγινε. Ιδανική πρεμιέρα έκανε και η Δάφνη Δαφνίου που πέρασε με 76-62 από την έδρα του Πρωτέα Βούλας.
Ματς-θρίλερ έγινε στην Κω, εκεί όπου ο Ιπποκράτης κέρδισε 78-75 τον Πανελευσινιακό με τρίποντο του Φάνη Κουμπούρα στα πέντε δέκατα πριν το τέλος!
Την παράταση χρειάστηκε ο Μανδραϊκός για να κάμψει την αντίσταση του ΕΦΑΟΖ με 84-79. Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι και η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού ολοκληρώθηκε 75-75. Στο έξτρα πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι ήταν ψυχραιμότεροι και πήραν το ροζ φύλλο.

Δεν έπεφτε καρφίτσα στο κλειστό της Κορίνθου στον πρώτο αγώνα της ομάδας μας.
Κόρινθος-Τρίτων 54-70

Τα δεκάλεπτα: 11-17, 29-40, 41-50, 54-70
Η ομάδα μας είχε υπερβολικό άγχος και δεν μπόρεσε να μπεί στο παιχνίδι.